think
15 اسفند 1401 - 22:47

بیشتر تهوع و استفراغ های دانش آموزان ناشی از استرس است/ مراجعه ۲۶۳ نفر به بیمارستان‌

مدیر امور بیماری های مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با بیان اینکه ۲۶۳ نفر به بیمارستان‌ مراجعه کرده‌اند گفت: بیشتر تهوع و استفراغ در این موضوع ناشی از استرس است چرا که مسمومیت باید در آزمایشات خود را نشان دهد.

مقصودی نژاد مدیر امور بیماری های مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام شامگاه امروز در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: مسمومیت باید در آزمایشات خود را نشان دهد که در آزمایشات انجام شده چنین چیزی نیست.

وی افزود: ما به اندازه کافی نیروهای متخصص و فوق تخصص داریم، حتی رئیس بیمارستان شهید مصطفی متخصص سم شناسی هستند اما در ارتباط با سم هیچ موردی یافت نشده است.

مدیر امور بیماری های مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: مسئولیت یک بیمار با ماست و قطعاً در مورد سلامت مردم تعارف نداریم، ما حتی یک پروتکلی در بیمارستانها ارائه دادیم که در برخورد با این موارد باید این پروتکل را رعایت کنند و مواظب باشند که مشکلی پیش نیاید چون مسئولیت جان مردم با ماست.

وی عنوان کرد: حدود ۲۶۳ نفر مراجعه داشتیم و موردی که مشکل حیاتی داشته باشند را نداریم، با توجه به صحبت‌های همکاران بیشتر تهوع و استفراغ در این موضوع ناشی از استرس است، چرا که مسمومیت باید در آزمایشات خود را نشان دهد که در آزمایشات چنین چیزی نیست.

این مقام مسئول در پایان گفت:معلمین جا دارد با آرامش و به دور از استرس شرایط را مدیریت کنند، ضمن تشکر از همکاران نیروی انتظامی که همیشه همراه ما بوده اند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1077899