think
10 بهمن 1401 - 18:00

مانور منطقه‌ای تیم «سحر» در بیله‌سوار برگزار شد

بیله سوار - رئیس کمیته جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: مانور منطقه‌ای تیم «سحر» با حضور شهرستان‌های شمال استان به مدت یک روز در بیله‌سوار برگزار شد.

وحید نورافکن در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در راستای حمایت روانی از آسیب دیدگان از مخاطرات طبیعی، حوادث و بحران‌ها تیم سحر در قالب سفیران حمایت روانی فعال شده و به مناطق آسیب دیده اعزام می‌شوند..

وی خاطرنشان کرد: در جمعیت هلال احمر آموزش و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای ساماندهی اعضای تیم سحر انجام شده و از حیث مربی و تیم زبده آموزشی ظرفیت بالایی را در این جمعیت شاهدیم.

رئیس کمیته جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه تیم سحر آماده اعزام به هر نقطه از کشور هستند، گفت: در راستای ارتقای آمادگی اعضای تیم مانور منطقه‌ای تیم سحر با حضور شهرستان‌های شمال استان به مدت یک روز در بیله سوار برگزار شد.

نورافکن ادامه داد: در این دوره که به مدت یک روز در سالن ورزشی فرهنگیان بیله سوار برگزار می‌شود، بالغ بر ۱۷۰ نفر از دانش آموزان مقاطع اول و دوم ابتدایی و مهد کودک حضور خواهند داشت و در موضوعات مختلف آموزش لازم انجام می‌شود..

عضو هیأت مدیره و رئیس کمیته جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: در شهرستان‌های گرمی، مشگین شهر، پارس آباد و بیله سوار و در هر شهرستان پنج مربی در این مانور به عنوان سفیران حمایت روانی شرکت کردند

نورافکن با بیان اینکه در زمان بروز حوادث فرایند بازتوانی روحی، روانی و اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد، افزود: کمک‌های لازم توسط دانشجویان آموزش‌دیده در زمینه کمک‌های اولیه روانشناختی و راهکارهای ایجاد اعتماد به نفس، امیدآفرینی و آرامش در مردم حادثه دیده ارائه شد.

وی از خدمات‌دهی تیم‌های سحر در زمینه آسیب‌های اجتماعی خبر داد و افزود: این تیم‌ها برای کودکان کار، بازمانده از تحصیل، بدسرپرست خدمات فرهنگی تربیتی با رویکرد امیدآفرینی و ایجاد روحیه اعتماد به نفس ارائه می‌کنند

نورافکن ادامه داد: در کنار برگزاری کارگاه کنترل خشم در مانور یک روزه تیم سحر در بیله سوار مبانی کنترل ترس و استرس در کودکان، کنترل کابوس‌های شبانه در کودکان و پیشگیری از شب ادراری در کودکان ارائه شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1008312