think
19 آذر 1401 - 11:26

جام جهانی قطر| مسی: احساس کردم فن‌خال به تیم ملی آرژانتین بی‌احترامی کرده است/ مارادونا ما را از بهشت می‌بیند

فوق‌ستاره تیم ملی فوتبال آرژانتین پس از برتری این تیم مقابل هلند در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی قطر، در مورد اتفاقات این بازی سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در جریان بازی شب گذشته (جمعه) تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل هلند، دیداری که در نهایت آلبی‌سلسته با شکست حریف اروپایی‌اش در ضربات پنالتی  راهی مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی 2022 قطر شد، بازیکنان دو تیم بارها چالش‌هایی با یکدیگر داشتند که در رأس آنها لیونل مسی قرار داشت. لئو پس از به ثمر رساندن گل دوم آرژانتین از روی نقطه پنالتی به سمت نیمکت هلند رفت و با قرار دادن دو دستش کنار گوش‌هایش شادی گل خاصی انجام داد.

او همچنین پس از به صدا در آمدن سوت پایان بازی به سمت نیمکت هلند رفت و چیزهایی هم به لوئیز فن‌خال سرمربی هلند و ادگارد داویدز دستیار او گفت. گفته می‌شود برنده هفت توپ طلا در آن صحنه به اظهارات  سرمربی هلند و نوع بازی تیمش که رو به توپ‌های بلند آورده بودند، انتقاد داشته است. این بازی که قضاوتش برعهده آنتونیو متئو لاهوس از اسپانیا بود، به قدری پرتنش بود که بازیکنان دو تیم 15 کارت زرد گرفتند و دنزل دومفریس هم از هلند در دقیقه 128 از زمین بازی اخراج شد.

لیونل مسی , تیم ملی فوتبال آرژانتین , جام جهانی 2022 قطر , جام جهانی قطر , تیم ملی فوتبال هلند , لوئیز فن خال ,

مسی 35 ساله پس از این بازی در انتقاد از لوئیز فن‌خال به خبرنگاران گفت: فن‌خال پیش از این دیدار گفته بود که هلند خوب فوتبال بازی می‌کند، اما کاری که او کرد این بود که بازیکنان قد بلند را در ترکیب تیمش گذاشته بود و رو به ارسال توپ‌های بلند آورده بودند. عصبانی بودم چون مربی‌ای مانند فن‌خال با آن همه تجربه، آن‌طور با بی‌احترامی در مورد ما صحبت کرد که کار او بی‌معنی بود. من احساس کردم که او به تیم ملی آرژانتین بی‌احترامی کرده است.  

لیونل مسی , تیم ملی فوتبال آرژانتین , جام جهانی 2022 قطر , جام جهانی قطر , تیم ملی فوتبال هلند , لوئیز فن خال , لیونل مسی , تیم ملی فوتبال آرژانتین , جام جهانی 2022 قطر , جام جهانی قطر , تیم ملی فوتبال هلند , لوئیز فن خال ,

وی همچنین در انتقاد از عملکرد آنتونیو متو لاهوس داور اسپانیایی این دیدار تأکید کرد: نمی‌خواهم در مورد داوری صحبت کنم، چون نمی‌توانم صادق نباشم. اگر در مورد داوری حرف بزنم، جریمه می‌شوم. فیفا باید در این مورد فکر کند، آنها نمی‌توانند چنین داوری را برای این بازی‌های اینچنینی تعیین کنند، آنها نمی‌توانند داوری را انتخاب کنند که در حد این بازی نیست.

مسی که او و هم‌تیمی‌هایش در مرحله نیمه‌نهایی باید با کرواسی دیدار کنند، خاطرنشان کرد: آرژانتین حالا در بین چهار تیم برتر جهان قرار دارد و نشان داد که می‌داند چگونه در هر بازی با همان میل و قدرت همیشگی خود بازی کند. بابت صعودمان به دور بعد واقعاً خوشحالیم. لازم نبود به وقت اضافه یا ضربات پنالتی برویم و زجر بکشیم. ما اما از پس آن برآمدیم و این یک اتفاق چشمگیر است. ما با مردم‌مان بابت این برد خیلی لذت می‌بریم و قدم به قدم پیش می‌رویم. ما خیلی خوشحال هستیم.

فوق‌ستاره و کاپیتانی آلبی‌سلسته همچنین با زنده نگه داشتن یاد دیه‌گو مارادونا اسطوره فوتبال هلند که در ماه نوامبر 2020 در سن 60 سالگی درگذشت، اظهار داشت: دیه‌گو ما را از بهشت می‌بیند. او ما را به جلو سوق می‌دهد و واقعاً امیدوارم که این راه تا پایان باقی بماند.

مسی همچنین در پایان این دیدار و در حالی که در منطقه میکسدزون در حال مصاحبه با شبکه تلویزیونی «TyC Sports» آرژانتین بود، ناگهان رو به ووت وخورست (زننده دو گل هلند در جریان بازی) کرد و به او گفت: «به چی نگاه می کنی احمق؟ راهت رو بکش و برو!».

گفته می‌شود مهاجم 30 ساله هلند پس از پایان بازی برای گرفتن پیراهن مسی به او نزدیک شده بود که با واکنش تند مسی مواجه شد.

لیونل مسی , تیم ملی فوتبال آرژانتین , جام جهانی 2022 قطر , جام جهانی قطر , تیم ملی فوتبال هلند , لوئیز فن خال ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 903162