think
12 مرداد 1401 - 22:04

امام جمعه بوشهر برضرورت تدوین پیوست فرهنگی برای پروژه ها تاکید کرد

بوشهر - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: تدوین پیوست فرهنگی برای پروژه‌های مختلف اقتصادی و عمرانی در همه حوزه‌ها ضروری است و با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر افزود: با توجه به ضرورت باید بر اساس شاخص‌ها و پیوست نگار فرهنگی برنامه و درگاه آن نوشته، تدوین و عملیاتی شود.

وی با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: توجه به اجرای صحیح و ترویج فریضه مهم و الهی امر به معروف و نهی ازمنکر در جامعه ضروری است.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: مردم ولایت‌مدار و متدین استان بوشهر به فرهنگ اسلامی توجه ویژه‌ای دارند و تلاش می شود فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر به نحو مطلوب اجرا شود.

صفایی بوشهری با اشاره به قیام عاشورا و محرم گفت:  قیام عاشورا خورشید پرفروغ و بی غروب است و امروز بعنوان یک فرهنگ جهانی در نمایش حق برعلیه باطل برای همه دوره های تاریخی به شمار می‌رود.

امام جمعه بوشهر یادآور شد: خداوند مقدر کرد اسلام راستین در افق وجودی حضرت ثارالله و از کربلا، به خورشید اسلام ناب محمدی بدرخشد و تا ابد دین اسلام به معنای دقیق کلمه به جهان و جهانیان عرضه شود.

وی اظهار کرد: قیام عاشورا یک قیام عادی محدود به زمان نیست بلکه یک قیام و طلوعی است برای اینکه تمام تاریخ بداند مکتب اباعبدالله الحسین (ع) و راهی که آن حضرت در کربلا بنا نهاد مسیر رسیدن به اسلام ناب است.

‌امام جمعه بوشهر تاکید کرد: امروز وحدت، همدلی، وفاق و ولایتمداری مردم استان بوشهر باعث پیشرفت و توسعه استان شده است.

صفایی بوشهری با اشاره به حضور جهادی مردم، مسئولان و گروه‌های امدادی و جهادی در کمک رسانی به مردم سیل زده ادامه داد: با هماهنگی مطلوب اقدام مهمی با استفاده از همه ظرفیت‌ها در رسیدگی به مشکلات مردم سیل زده در استان انجام شد.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد: سیل اخیر نشان داد که همه مسئولان پای کار هستند و در همین ارتباط باید تلاش شود خسارت وارده به خانواده های آسیب دیده از سیل جبران و مشکلات کشاورزان و سایر حادثه دیدگان در کمترین زمان ممکن جبران شود.

صفایی بوشهری در خصوص مساله عفاف و حجاب گفت: امروز دشمن با توطئه ها و ترفندهای مختلف از جمله بحث حجاب بانوان در تلاش برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی است و به همین دلیل باید بر تعمیق این فرهنگ در جامعه تلاش کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: انقلاب اسلامی ریشه در قیام عاشورا دارد که در این مقطع زمانی به وقوع پیوسته و همچنان با رهبری‌های خردمندانه رهبر معظم انقلاب با عزت و اقتدار در مسیر پیشرفت قرار دارد.

عبدالرحیم افروغ افزود: به واسطه نعمت بزرگ انقلاب اسلامی امروز رسالت و وظیفه مسئولان در راستای قیام حسینی تعریف شده است و زمینه تحقق و شکل گیری حکومت اسلامی شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: مطابق شعائر و آرمان‌های اسلامی امروز پرداختن به مساله حجاب و عفاف و زیست عفیفانه و گفتمان سازی در این مسیر ضروری است.

افروغ با اشاره به ماه محرم گفت: تلاش می شود برای پیشگیری از ایجاد حواشی و انحراف گروه‌های مختلف تعزیه در قالب انجمن تعزیه در استان سازماندهی شوند تا به این صورت اثرگذار و بتوانند یا هنر آئینی را به بهترین صورت در استان به اجرا درآورند.

وی همچنین برضرورت تدوین پیوست فرهنگی در رابطه با پروژه های مختلف اقتصادی و عمرانی تاکید کرد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 529228