think
21 دی 1401 - 19:02

پیشنهاد بودجه‌ای نماینده مجلس درباره تسهیلات مسکن؛ فرم «ج» متقاضیان سبز شود

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در بودجه سال آینده تلاش می‌کنیم در خصوص اصلاح و سبز شدن فرم (ج) افرادی که به ناحق قرمز شده و یا در گذشته از تسهیلات مسکن استفاده کردند اما هم‌اکنون فاقد مسکن هستند، حکمی لحاظ کنیم.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست مشترک اعضای کمیسیون متبوعش با امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: رئیس بنیاد شهید را دعوت کردیم تا اطلاعاتی در خصوص وضعیت موجود سازمان متبوعش، وضعیت مسکن ایثارگران و گلزارهای شهدا ارائه کند.

 

وی با اشاره به وضعیت گلزارهای شهدا در سراسر کشور عنوان کرد: ساماندهی گلزارهای شهدا نیازمند حدود هزار و 200 میلیارد تومان بوده که امیدواریم در بودجه سال آینده این اعتبار را پیش بینی کنیم تا در طول یک سال آینده گلزارهای شهدا ساماندهی شوند.

رئیس کمیسیون عمران با اشاره به وجود 600 هزار ایثارگر فاقد مسکن اضافه کرد: حدود 180 هزار نفر از ایثارگران فاقد مسکن، ایثارگر معسر بوده و توان تامین آورده اولیه مسکن را هم ندارند، از سوی دیگر در قانون جهش تولید مسکن شیوه های متفاوتی را برای ساخت مسکن پیش بینی کردیم که یکی از این شیوه ها ارائه زمین از سوی وزارت راه و ساخت مسکن توسط انبوه سازان است که می توان تعدادی از واحدهای ساخته شده را در اختیار وزارت راه برای واگذاری به جامعه هدف بنیاد شهید قرار دهند، برای پیدا کردن شیوه مناسب در حال رایزنی و مذاکره با وزارت راه هستیم.

رضایی‌کوچی عنوان کرد: البته به زودی جلسه‌ای اختصاصی با موضوع مسکن با حضور مسئولان مربوطه برگزار خواهیم کرد و در این جلسه در رابطه چگونگی حل مشکل مسکن ایثارگران با اولویت 180 هزار نفر معسر این جامعه بحث و گفت و گو خواهیم کرد.

وی در رابطه با مشکلات مردم پیرامون فرم (ج) مسکن اضافه کرد: متاسفانه فرم (ج) تعدادی از ایثارگران و مردم عادی به دلیل دریافت تسهیلاتی 10 الی 20 میلیون تومانی در سال‌های قبل قرمز شده که نیازمند اصلاح است. لذا در بودجه سال آینده تلاش می‌کنیم در خصوص اصلاح و سبز شدن فرم (ج) افرادی که به ناحق قرمز شده و یا در گذشته از تسهیلات مسکن استفاده کردند اما هم اکنون فاقد مسکن هستند، حکمی لحاظ کنیم.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 971263